Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/25290
Назва: Добровільність як визначальна умова дійсності шлюбу
Автори: Менджул, Марія Василівна
Ключові слова: шлюб, добровільність, вільна згода, дитячий шлюб
Дата публікації: гру-2018
Видавництво: Юридичний бюлетень.
Бібліографічний опис: Менджул М. В. Добровільність як визначальна умова дійсності шлюбу. Юридичний бюлетень. Випуск 8. 2018. С. 130-136.
Короткий огляд (реферат): У статті дослідженно добровільність як визначальну умову дійсності шлюбу. Виявлено, що як в Україні, так і в Європі поширене насильство в сім’ї, трапляються випадки примушування до вступу у шлюб. Досліджено норми міжнародних актів, що встановлюють принцип добровільності шлюбу. З’ясовано, що норми Сімейного кодексу й останні зміни до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України спрямовані на гарантування добровільності шлюбу. Досліджено заходи, які запроваджуються в закордонних державах щодо гарантування недопущення примусових шлюбів. Проаналізовано ознаки примусового шлюбу. Обґрунтовано думку, що добровільність шлюбу передбачає вільну, повну й усвідомлену згоду на шлюб як жінки, так і чоловіка. Досліджено правові наслідки відсутності вільної згоди під час укладення шлюбу. Проаналізовано судову практику України у справах щодо визнання шлюбу недійсним на підставі відсутності вільної та усвідомленої згоди. Виявлено, що в англійській судовій практиці під час вирішення, чи є шлюб примусовим, ураховується, що: особа повинна достатньо боятися усунути джерело страху; страх повинен бути розумним у світлі обставин; страх виникає внаслідок зовнішніх обставин, за які сторона не відповідає сама. Установлено, що дитячі шлюби прирівнюються до примусових, оскільки дитина, що дає згоду, не є достатньо інформованою. проаналізовано судову практику закордонних держав щодо визнання організованих шлюбів примусовими. Обґрунтовано думку, що добровільність шлюбу є триваючою умовою, тобто має вирішальне значення не тільки під час укладення шлюбу, але і протягом усього періоду його дії. Обґрунтовано доцільність ратифікації Україною Конвенції про згоду на взяття шлюбу, шлюбний вік та реєстрацію шлюбу і Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами.
Тип: Text
Тип публікації: Стаття
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/25290
Розташовується у зібраннях:Наукові публікації кафедри цивільного права та процесу

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
20.pdf165.51 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.