Пожалуйста, используйте этот идентификатор, чтобы цитировать или ссылаться на этот ресурс: https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/26475
Название: Принцип рівності та сімейне право ісламських держав
Авторы: Менджул, Марія Василівна
Ключевые слова: принципи сімейного права, сімейне право, принцип рівності, полігамія, ісламські держави
Дата публикации: окт-2019
Издательство: Visegrad Journal on Human Rights
Библиографическое описание: Менджул М. В. Принцип рівності та сімейне право ісламських держав. Visegrad Journal on Human Rights. 2019. №. 4. Vol. 1. p. 70-75.
Краткий осмотр (реферат): В статті досліджено проблеми утвердження принципу рівності в умовах реформування сімейного права в ісламських державах. З’ясовано позицію мусульманських вчених щодо доцільності утвердження принципу рівності. Проаналізовано в яких державах на конституційному рівні закріплено принцип рівності. Встановлено, що для укладання шлюбу у всіх мусульманських державах є певні умови, насамперед досягнення шлюбного віку, добровільність та згода опікуна. Існують перепони до укладення шлюбу, - заборонено одружуватися особам з кровними та родинними зв’язками, пов’язаним спільним грудним вигодовуванням, а також не можна одружуватися із заміжніми жінками та не мусульманами. При цьому, лише жінкам заборонено виходити заміж за не мусульманина, і серед ісламських держав тільки в в Тунісі було скасоване таке обмеження. Досліджено практику укладеня примусових шлюбів, і їх наслідки. Обгрунтовано, що інститут опікунства над жінками та полігамія є явними порушеннями принципу рівності. Щодо полігамії, то право укласти ще один шлюб належить виключно чоловікам. Досліджено позиції науковців щодо доцільності обмеження та скасування полігамії. Проаналізовано норми законодавство ісламських держав, які обмежують полігамію. Встановлено, що серед мусульманських держав полігамія заборонена тільки в Тунісі та Туреччині. Досліджено можливість жінок в шлюбних договорах визначати умови, які б утверджували рівність в сімейних відносинах. Проаналізовано дію принципу рівності та право на розірвання шлюбу. Обгурнтовано, що інститут «talaq» порушує принцип рівності. Встановлено, що дискримінаційним є положення про те що, саме батько повинен визначати порядок виховання дитини. Обгрунтовано, що ефективність реформування мусульманського права залежатиме від врахування норм ісламу, поваги до прав людини та утвердження принципу рівності.
Тип: Text
Тип публикации: Стаття
URI (Унифицированный идентификатор ресурса): https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/26475
Располагается в коллекциях:Наукові публікації кафедри цивільного права та процесу

Файлы этого ресурса:
Файл Описание РазмерФормат 
11-2019.pdf275.98 kBAdobe PDFПросмотреть/Открыть


Все ресурсы в архиве электронных ресурсов защищены авторским правом, все права сохранены.