Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/27738
Назва: Оцінка ураженості карієсом зубів у дітей забруднених територій екосистеми Верхнього Потисся.
Автори: Потапчук, Анатолій Мефодійович
Мельник, Володимир Семенович
Горзов, Людмила Федорівна
Алмаші, Василь Миколайович
Ключові слова: карієс, Верхнє Потисся, ICDAS II, діти, біогеохімічні зони
Дата публікації: 2019
Видавництво: Новини стоматології
Бібліографічний опис: Потапчук А. М., Мельник В. С., Горзов Л. Ф., Алмаші В. М. Оцінка ураженості карієсом зубів у дітей забруднених територій екосистеми Верхнього Потисся. Новини стоматології.- 2019, № 2 (99), с.81-87.
Короткий огляд (реферат): Резюме. Мета. Оцінка ураженості карієсом зубів та вплив на рівень стоматологічного здоров'я у дітей 15-18 років Верхнього Потисся, які проживають в умовах поєднаної негативної дії чинників природно-технологічного ґенезу. Методи. Для досягнення поставленої мети проведено стоматологічне обстеження дитячого населення у віці 15-18 років Верхнього Потисся в кожному географічному та природно - кліматичному регіоні. Всього було обстежено 360 дітей, 198 хлопців і 162 дівчат. Результати. У дітей низинної зони в Угорщині та Словакії карієс на жувальних поверхнях спостерігався частіше ніж карієс на проксимальних поверхнях (46/42,64/54). У передгірській зоні кількість каріозних порожнин на проксимальних поверхнях зросла і дещо перевищила їхню кількість на жувальних поверхнях (86/113,71/114,80/101), крім Угорщини (75/55). Карієс зубів у дітей гірської зони значно частіше спостерігався на проксимальних поверхнях зубів у порівнянні із карієсом на жувальних поверхнях (87/123,77/99,79/113,83/122). Висновки. Аналіз структури каріозних уражень у дітей 15-18 років, які проживають в умовах поєднаної негативної дії чинників природно-технологічного ґенезу (Верхнє Потисся), за системою ICDAS II, свідчить, що в низинній біогеохімічній зоні поширеність карієсу нижча, на відміну від дітей передгірської зони де значно переважають каріозні порожнини на проксимальних поверхнях, а у дітей гірської біогеохімічної зони тенденція до зростання кількості каріозних порожнин ще більш виражена.
Тип: Text
Тип публікації: Стаття
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/27738
Розташовується у зібраннях:Наукові публікації кафедри дитячої стоматології

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Стаття Новини стоматології.docx6.51 MBMicrosoft Word XMLПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.