Please use this identifier to cite or link to this item: https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/31012
Title: Особливості епідеміології злоякісних новоутворень ротової порожнини в Закарпатській області
Authors: Рогач, Іван Михайлович
Пішковці, Анна-Марія Михайлівна
Керецман, Анжеліка Олексіївна
Цигика, Дмитро Йосипович
Keywords: злоякісні новоутворення, ротова порожнина, епідеміологія,онкологічна настороженість
Issue Date: 2019
Publisher: Україна. Здоров’я нації
Citation: 30. Рогач І.М., Пішковці А-М.М., Керецман А. О., Цигика Д.Й. Особливості епідеміології злоякісних новоутворень ротової порожнини в Закарпатській області. - Україна. Здоров’я нації. – 2019. - №3 (56). – С. 60-64.
Abstract: Мета. Встановити особливості епідеміології раку ротової порожнини за статтю населення України в цілому та серед населення Закарпатської області зокрема. Методи. Медико-статистичний, аналітичний, бібліосемантичний та системного підходу. Результати. В статті представлено аналіз епідеміології онкологічних захворювань слизової оболонки порожнин рота населення України та Закарпатської області серед чоловічого та жіночого населення. Виявлено низький рівень онкологічної настороженості лікарів ПМД, лікарів-стоматологів та населення. Показано низький рівень охоплення населення профілактичними стоматологічними оглядами. Висновки. Аналізуючи динаміку з 2014 по 2018 рр. встановлено тенденцію до зростання поширеності злоякісних новоутворень ротової порожнини як на Україні так і на Закарпатті. Прослідковується зниження виявлення випадків раку ротової порожнини на профілактичних оглядах, що вказує на низьку онкологічну настороженість та відсутність планових стоматологічних профілактичних оглядів населення, що потребує розроблення програм по профілактиці онкологічних захворювань на державному та регіональному рівнях.
Type: Text
Publication type: Стаття
URI: https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/31012
Appears in Collections:Наукові публікації кафедри соціальної медицини та гігієниItems in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.