Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/31012
Назва: Особливості епідеміології злоякісних новоутворень ротової порожнини в Закарпатській області
Автори: Рогач, Іван Михайлович
Пішковці, Анна-Марія Михайлівна
Керецман, Анжеліка Олексіївна
Цигика, Дмитро Йосипович
Ключові слова: злоякісні новоутворення, ротова порожнина, епідеміологія,онкологічна настороженість
Дата публікації: 2019
Видавництво: Україна. Здоров’я нації
Бібліографічний опис: 30. Рогач І.М., Пішковці А-М.М., Керецман А. О., Цигика Д.Й. Особливості епідеміології злоякісних новоутворень ротової порожнини в Закарпатській області. - Україна. Здоров’я нації. – 2019. - №3 (56). – С. 60-64.
Короткий огляд (реферат): Мета. Встановити особливості епідеміології раку ротової порожнини за статтю населення України в цілому та серед населення Закарпатської області зокрема. Методи. Медико-статистичний, аналітичний, бібліосемантичний та системного підходу. Результати. В статті представлено аналіз епідеміології онкологічних захворювань слизової оболонки порожнин рота населення України та Закарпатської області серед чоловічого та жіночого населення. Виявлено низький рівень онкологічної настороженості лікарів ПМД, лікарів-стоматологів та населення. Показано низький рівень охоплення населення профілактичними стоматологічними оглядами. Висновки. Аналізуючи динаміку з 2014 по 2018 рр. встановлено тенденцію до зростання поширеності злоякісних новоутворень ротової порожнини як на Україні так і на Закарпатті. Прослідковується зниження виявлення випадків раку ротової порожнини на профілактичних оглядах, що вказує на низьку онкологічну настороженість та відсутність планових стоматологічних профілактичних оглядів населення, що потребує розроблення програм по профілактиці онкологічних захворювань на державному та регіональному рівнях.
Тип: Text
Тип публікації: Стаття
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/31012
Розташовується у зібраннях:Наукові публікації кафедри соціальної медицини та гігієниУсі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.