Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/32425
Назва: Наукові та нормативні підходи до визначення поняття і змісту міжтериторіального співробітництва місцевих органів публічної влади
Інші назви: -
Автори: Фетько, Юлія Іванівна
Ключові слова: Конституційне та муніципальне право, міжтериторіальне співробітництво, міжрегіональне співробітництво, сільська рада, селищна рада, міська рада, районна рада, обласна рада, місцева державна адміністрація.
Дата публікації: 2020
Видавництво: Видавничий дім «Гельветика»
Бібліографічний опис: Фетько Ю.І. Наукові та нормативні підходи до визначення і змісту міжтериторіального співробітництва місцевих органів публічної влади. Держава та регіони. 2020. № 2. С. 32-38.
Серія/номер: Серія: Право, 2020 р., № 2 (68);С. 32-38.
Короткий огляд (реферат): Міжтериторіальне співробітництво місцевих органів публічної влади практично не вивчалось юридичною наукою, а здебільшого вивчалось вітчизняними й зарубіжними науковцями, фахівцями галузей державного управління, політології, економіки, історії та соціології. А поодинокі праці вчених-юристів у сфері міжтериторіального співробітництва місцевих органів публічної влади по суті зводяться до розгляду окремих питань правового регулювання відносин, що виникають у відповідній сфері. Натепер є мало розроблених визначень «міжтериторіальне співробітництво», натомість є немало розроблених визначень «міжрегіональне співробітництво». Всі вони так чи інакше важливі, оскільки становлять достатню основу для розробки нормативного визначення «міжтериторіальне співробітництво місцевих органів публічної влади» для подальшого закріплення на законодавчому рівні. У статті досліджено питання щодо визначення поняття та змісту міжтериторіального співробітництва місцевих органів публічної влади через обґрунтування наявних підходів до його трактування. Проаналізовано наявні правові підходи й розроблено новий до визначення поняття та змісту міжтериторіального співробітництва місцевих органів публічної влади. Аналіз наукових підходів, міжнародно-правових актів і національного законодавства дав змогу сформулювати таке визначення поняття «міжтериторіальне співробітництво місцевих органів публічної влади», котре надалі буде придатним для закріплення на законодавчому рівні: «міжтериторіальне співробітництво – започаткування відносин в економічній, соціальній, науковій, технологічній, екологічній, культурній та інших сферах відносин між суб’єктами, учасниками України з відповідними суб’єктами, учасниками таких відносин інших держав, крім відносин транскордонного співробітництва суб’єктів, учасників України й відповідних суб’єктів, учасників таких відносин сусідніх держав, включаючи укладення угод про співробітництво з суб’єктами, учасниками України з відповідними суб’єктами, учасниками таких відносин інших держав».
Опис: -
Тип: Text
Тип публікації: Стаття
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/32425
ISSN: 1813-338Х.
Розташовується у зібраннях:Наукові публікації кафедри міжнародного права

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
7.pdf211.96 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.