Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/38895
Назва: Зміст принципу недопустимості втручання у сімейне життя
Автори: Менджул, Марія Василівна
Ключові слова: принцип, сімейне, право, сімейні, відносини, втручання
Дата публікації: вер-2021
Видавництво: Аналітично-порівняльне правознавство
Бібліографічний опис: Менджул М. В. Зміст принципу недопустимості втручання у сімейне життя. Аналітично-порівняльне правознавство.2021. № 1. С. 43-46.
Короткий огляд (реферат): У статті досліджено зміст та застосування принципу недопустимості втручання у сімейне життя. Встановлено, що принцип недопустимості втручання у сімейне життя є одним із ключових у сімейному праві та містить ознаки міжгалузевості. Належне гарантування недопущення втручання в сімейне життя є невід’ємною основою автономності особи та індикатором виконання державою обов’язку здійснювати регулювання сімейних відносин тільки в мінімально достатній мірі. Досліджено положення міжнародних актів (Загальної декларації прав людини, Міжнародного пакту про громадянські і політичні права, Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод) та національного законодавства України. Виявлено, що у міжнародних та національних актах застосовано різну термінологію, але зафіксовані поняття є змістовним наповненням принципу недопустимості втручання у сімейне життя. Здійснено аналіз практики Європейського суду з прав людини щодо розуміння поняття «сімейне життя». Встановлено, що ЄСПЛ доволі широко тлумачить термін «сімейне життя» і воно не обмежується лише шлюбними відносинами, а може охоплювати інші фактичні «сімейні зв’язки». Звернено увагу на проблему збору приватної інформації про особу через мережу Інтернет. Аналіз активності людини у мережі Інтернет загалом, а також у соціальних мережах не повинен здійснюватися без її згоди. Саме тому запропоновано на рівні законодавства передбачити обов’язок як розробників комп’ютерних програм, які аналізують дії людини та збирають про неї інформацію, так і власників сайтів у мережі Інтернет при заходженні на них попереджати людину, що такі дії можуть бути простежені. Проаналізовано позитивні обов’язки держави гарантувати повагу до сімейного життя, захист від інших осіб, а також встановлювали правову визначеність у сімейних відносинах та захищати таємницю сімейного життя. Обґрунтовано, що принцип недопустимості втручання у сімейне життя – це зафіксований у писаному праві принцип, що передбачає повагу до сімейного життя, заборону будь-яких незаконних, свавільних втручань у сімейне життя, а також захист таємниці сімейного життя.
Тип: Text
Тип публікації: Стаття
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/38895
Розташовується у зібраннях:Наукові публікації кафедри цивільного права та процесу

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
10-1.pdf194.15 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.