Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/4677
Назва: Обман як дефект волі крізь призму теорії та практики
Автори: Заборовський, Віктор Вікторович
Попович, Руслана Василівна
Ключові слова: 12.00.03 – цивільне право та цивільний процес; сімейне право; міжнародне приватне право., Ключові слова: правочин, недійсність правочину, вада волі, обман, умисел.
Дата публікації: 2015
Видавництво: ДВНЗ "Ужгородський національний університет"
Бібліографічний опис: Заборовський В.В., Попович Р.В. Обман як дефект волі крізь призму теорії та практики / В.В. Заборовський, Р.В. Попович // Науковий вісник Ужгородського національного університету. Серія : Право. – 2015. – Вип. 33. – Т. 1. – С. 121-125. (стаття, фахове видання).
Короткий огляд (реферат): У статті досліджується правова природа правочинів, вчинених під впливом обману. Обман розглядається як вада волі і підстава недійсності правочину. Констатується оспорюваність такого правочину. Даний правочин може бути визнаний недійсним у разі звернення особи, яка вчинила правочин, до суду. З’ясовується зміст поняття «обман», а також його особливості. Наводиться власне бачення цього поняття. Аналізуються основні ознаки обману. Констатується, що основною умовою обману є умисел. Умисел розглядається як феномен, який відрізняє правочини, вчинені під впливом обману, від інших правочинів із вадами волі. Зазначається, що обман може вчинятися в активній та пасивній формі. У дослідженні аналізується судова практика з питань недійсності правочинів, вчинених під впливом обману. Констатується важкість доведення факту обману потерпілою особою в суді.
Тип: Text
Тип публікації: Стаття
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/4677
Розташовується у зібраннях:Наукові публікації кафедри цивільного права та процесу



Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.