Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/48980
Назва: Економічна безпека в контексті розвитку транскордонного співробітництва:проблеми та перспективи
Інші назви: Economic security in the context of cross–border cooperation: problems and prospects
Автори: Зарічна, Олена Володимирівна
Ключові слова: транскордонне співробітництво, економічна безпека, єврорегіон, економічний потенціал
Дата публікації: 2018
Видавництво: Київ: НДЕІ
Бібліографічний опис: Зарічна О.В.Економічна безпека в контексті розвитку транскордонного співробітництва : проблеми та перспективи/ О.В. Зарічна// Формування ринкових відносин в Україні: Збірник наукових праць. К. – 2018. – № 5. – С. 98–103.
Короткий огляд (реферат): Досліджено проблеми та перспективи розвитку транскордонного співробітництва. Актуальність дослідження обумовлюється глобалізацією світового економічного простору, яка проявляється через масштабування обсягів та диверсифікацію форм міжнародної взаємодії на всіх рівнях: загальнодержавному, локальному та регіональному. Мета роботи - вивчення особливостей та взаємозв'язок транскордонного співробітництва з економічною безпекою України за глобалізаційних умов. Положення теорій економічного розвитку та концепцій розвитку підприємництва на основі транскордонного партнерства. Формування гіпотези, щодо дослідження економічної безпеки в контексті розвитку транскордонного співробітництва та обгрунтування пропозиції щодо посилення ролі розвитку транскордонного партнерства у забезпеченні економічного зростання та вирішення соціальних проблем. Увагу приділено аналізу пріоритетних напрямків використання природно-ресурсного та соціально-економічного потенціалу України в контексті співпраці із сусідніми державами. Зроблено акцент на особливостях розвитку єврорегіонів, як інноваційної форми транскордонної співпраці. Запропоновано та обгрунтовано заходи, спрямовані на підвищення економічної безпеки у співпраці з прикордонними територіями. Зазначено, що відносини на міжрегіональному рівні створюють основу для розвитку двостороннього та багатостороннього співробітництва, яке повинне бути спрямоване на реалізацію ініціатив та інноваційних проектів по прикордонній торгівлі та спрощені процедур митного оформлення для суб'єктів транскордонного співробітництва. Висновки: головним чинником у формуванні рівня національної безпеки та, як наслідок інвестиційного клімату держави є збалансованість у поєднанні сфер інтересів учасників прикордонного співробітництва, єврорегіонів та економічного потенціалу держави.
Тип: Text
Тип публікації: Стаття
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/48980
ISSN: 2410-9177
Розташовується у зібраннях:Наукові публікації кафедри бізнес-адміністрування, маркетингу та менеджменту

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
економ безпека 2018.pdf77.46 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.