Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/52673
Назва: Обізнаність медичного персоналу стоматологічних закладів про ризики професійного інфекційного зараження
Автори: Мельник, Софія Володимирівна
Ключові слова: зубощелепні аномалії, фактори ризику, стоматологічне здоров*я
Дата публікації: 2023
Видавництво: Медвін
Бібліографічний опис: Мельник С.В. Обізнаність медичного персоналу стоматологічних закладів про ризики професійного інфекційного зараження. С. 110-112.
Короткий огляд (реферат): В даний час проблема зараження лікаря-стоматолога різними інфекціями, пов'язаними з його професійною діяльністю, досить актуальна, що змушує приймати найактивніші заходи з боку органів охорони здоров'я. На прийом до лікаря-стоматолога звертаються різні пацієнти, в тому числі і з хронічними інфекційними хворобами (туберкульоз легенів, венеричні захворювання та ін.), носії патогенних бактерій і вірусів (гепатиту В і ВІЛ-інфекції), пацієнти в фазі інкубації будь-якого гострого інфекційного захворювання. З огляду на те, що пацієнт може скористатися своїм правом, на нерозголошення наявної в нього будь-якої інфекційної хвороби, він ставить лікаря-стоматолога та весь медичний персонал в групу ризику щодо зараження різними інфекціями, зокрема гнійно-септичними, герпесом, гепатитами та ВІЛ-інфекцією. Це обумовлено тим, що переважна більшість стоматологічних маніпуляцій вимагають контакту медичного інструментарію і засобів захисту лікаря-стоматолога зі слизової порожнини рота, а також з іншими біологічними рідинами хворого. Тому лікарі стоматологи повинні розглядати будь-якого пацієнта як потенційно інфікованого і дотримуватися всіх запобіжних заходів для недопущення передачі патогенних мікробів від пацієнта до лікаря і від пацієнта до пацієнта.
Опис: Мабуть, це знаходить відображення в показниках поширеності випадків професійного зараження. Щодня в світі помирає один лікар від віддалених наслідків гемо- контактних вірусних інфекцій. Рівень захворюваності медичного персоналу зазначеними інфекціями перевищує показники захворюваності населення країни в 1,5-6 разів.. Результати проведених досліджень свідчать, що не всі медичні працівники користуються засобами індивідуального захисту, не знають про можливу циркуляції в стоматологічних установах патогенних гемоконтактних вірусів. Тому ризик інфікування лікаря-стоматолога, часто, залежить від рівня його знань, від заходів, які він використовує щодо професійної безпеки. Відповідно ризик зараження буде набагато нижчим, при дотриманні лікарем-стоматологом всіх запобіжних заходів від зараження гемоконтактними інфекціями.
Тип: Text
Тип публікації: Стаття
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/52673
Розташовується у зібраннях:Наукові публікації кафедри дитячої стоматології

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Тези Мельник С.В..docx15.1 kBMicrosoft Word XMLПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.