Пожалуйста, используйте этот идентификатор, чтобы цитировать или ссылаться на этот ресурс: https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/55390
Название: Становлення і розвиток дипломатичної служби та дипломатичної освіти в Республіці Польща (кінець XX – початок XXI ст.)
Авторы: Палінчак, Микола Михайлович
Бусленко, В.В.
Ключевые слова: Вишеградська четвірка, Республіка Польща, дипломатична служба, консульська служба, Дипломатична академія, дипломатична освіта, приватні університети, професійна підготовка дипломатичних кадрів.
Дата публикации: 2023
Библиографическое описание: Палінчак М.М., Бусленко В. Становлення і розвиток дипломатичної служби та дипломатичної освіти в Республіці Польща (кінець XX – початок XXI ст.). Регіональні студії. № 32. 2023. С. 164-168
Краткий осмотр (реферат): Стаття присвячена аналізу окремих етапів становлення і розвитку дипломатичної служби та дипломатичної освіти в Республіці Польща (РП). Дипломатична служба РП створювалася на основі Віденської конвенції про дипломатичні відносини (1961). Важливим для розвитку дипломатичної системи РП став ухвалений 27 липня 2001 р. Закон про закордонну службу. Функціонування дипломатичної служби Польщі за комуністичного періоду ґрунтувалося на радянській моделі, що безпосередньо впливало на здійснення зовнішньополітичної діяльності соціалістичної Польщі, функціонування її дипломатичної служби, підготовку дипломатичних кадрів, що ґрунтувалася на комуністичній ідеології. Демократичні перетворення в політичному, суспільному житті РП у 1990–1991 рр. вплинули на організацію дипломатичної служби в демократичній Польщі, підготовку дипломатичних кадрів нового покоління, що забезпечувала відповідна нормативно-правова база. Чітка зовнішня політика РП, орієнтація на європейську та світову інтеграцію, національні цінності, спрямованість на участь держави у формуванні стабільної безпекової політики в тісній співпраці з державами Вишеградської четвірки, НАТО, ЄС, ООН, ОБСЄ, розвиток добросусідських стосунків зі всіма державами світу – ці та інші чинники вплинули на концепцію підготовки дипломатів, високі вимоги до фахівців у сфері дипломатичної та консульської підготовки тощо. Показано роль Дипломатичної академії у всебічному процесі підготовки кандидатів, що приймаються на роботу до закордонної служби, а також у перепідготовці кадрів і підвищення їхньої кваліфікації, значення для професійної підготовки майбутніх фахівців-міжнародників приватних університетів. 2004 р. у Дипломатичній академії (Варшава) створено Школу досліджень закордонної політики. Важливим суб’єктом міжнародних відносин є польські інститути. У РП підготовку дипломатичних кадрів здійснюють численні університети різних форм власності. Польща – одна із європейських держав з високим рівнем дипломатичної освіти, зокрема приватної.
Тип: Text
Тип публикации: Стаття
URI (Унифицированный идентификатор ресурса): https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/55390
Располагается в коллекциях:Наукові публікації кафедри міжнародної політики

Файлы этого ресурса:
Файл Описание РазмерФормат 
26.pdf345.08 kBAdobe PDFПросмотреть/Открыть


Все ресурсы в архиве электронных ресурсов защищены авторским правом, все права сохранены.