Please use this identifier to cite or link to this item: https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/6548
Title: Препринт посібника. ІСТОРІЯ УКРАЇНСЬКО-ЧЕСЬКИХ МІЖДЕРЖАВНИХ ВІДНОСИН (КІНЕЦЬ ХХ ПОЧАТОК ХХІ СТОЛІТТЯ)
Other Titles: Histjry of Ukrainian-Czech intergovernmental relations (END XX beginning of the XXI century).
Authors: Корсак, Роман Володимирович
Keywords: Україна, Чехія, трансформація, реформи
Issue Date: 2016
Citation: Корсак Р. В. Історія українсько-чеських міждержавних відносин (кінець ХХ початок ХХІ століття) // Препринт навчального посібника. - 165 с.
Abstract: Кінець 80 – початок 90-х рр. ХХ ст. є надто важливим у новітній історії країн Центрально-Східної Європи. Він пов’язаний з крахом комуністичних режимів у Польщі, Чехословаччині, Угорщині, Румунії, Болгарії. Не обминув цей процес і Радянський Союз, а в його складі УРСР. Трансформаційні процеси, які розпочалися з 1980-1990-х років ХХ ст., охопили групу держав Центрально-Східної Європи і призвели до кардинальних змін як у цих країнах, так і на рівні загальноєвропейської системи міжнародних відносин. ,,Оксамитова революція” у Чехословаччині започаткувала процес глибинних системних зрушень у державах і суспільствах Центрально-Східної Європи і поставила на порядок денний питання членства центральноєвропейських і східноєвропейських країн у НАТО та Європейському Союзі. Водночас дуже важливе значення для країн ,,Вишеградської групи” мала розбудова нових відносин з державами Східної Європи, у тому числі Чеської Республіки з Україною.
Description: В умовах серйозних геополітичних змін у Європі, Чеська Республіка, залишається важливим політичним і економічним партнером України. У свою чергу, Чехія розглядає Україну як європейську країну, від якої залежить стабільність у Центрально-Східній Європі, підтримує прагнення нашої країни інтегруватися до європейських та євроантлантичних структур.
Type: Text
Publication type: Препринт
URI: https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/6548
Appears in Collections:Наукові публікації кафедри туристичної інфраструктури та сервісуItems in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.