Please use this identifier to cite or link to this item: https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/6887
Title: Тези до статті. Пропозиції та рекомендації щодо покращення українсько-чеських відносин
Other Titles: Proceedings of the article. Suggestions and recommendations for improvement of Ukrainian-Czech relations
Authors: Корсак, Роман Володимирович
Keywords: Україна, чехія, спіпраця, економічні відносини
Issue Date: 2015
Citation: Тези до статті доктор історичних наук, доцент Ужгородського національного університету, кафедра туристичної інфраструктури і сервісу Корсак Роман Володимирович на тему: «Пропозиції та рекомендації щодо покращення українсько-чеських відносин»
Abstract: На міжнародній арені, Чехія завжди підтримувала внутрішню та зовнішню політику, демократичні реформи, що проводилися в Україні. Для України важливим є підтримка Чехією таких важливих питань, як ратифікація збоку ЄС Угоди про асоціацію з ЄС, створення зони вільної торгівлі. Зокрема, основна робота щодо конкретизації положень проекту „Східного партнерства” відбувалася під час головування Чехії в ЄС у 2009 р. У цьому контексті серед експертів та політиків в Україні існували позитивні очікування щодо наповнення „Східного партнерства” реальним змістом. Сьогодні, для швидкої інтеграції України в ЄС, покращення відносин з Чеською Республікою та запозичення чеського досвіду зовнішньої політики, є актуальними завданнями для української влади.
Description: На жаль, на відміну від Чехії в Україні не затверджувалися концепції українсько-чеських відносин. Це питання обмежувалося зокрема, Указом Президента України від 14. 09. 2000 р. № 1072/2000 ,,Програма вступу України в ЄС” у частині зовнішньо економічної діяльності (ЗЕД). Так, у розділі 16.1.2. ,,Співробітництво з державами Центрально-європейської асоціації вільної торгівлі” у співробітництві з Чехією згадано тільки підписання Меморандуму про лібералізацію взаємної торгівлі. Конкретних завдань по співпраці не ставилося. У 2001 р. Торговельно-економічна місія України у Чеській Республіці розробила та надіслала до Мінекономіки України проект Концепції торговельно-економічних відносин з Чеською Республікою на період 2002 – 2005 рр., але вона на вищих владних щаблях не затверджувалася. У 2004 р. Посольство України у Чеській Республіці надіслало до МЗС України пропозиції до Концепції двосторонніх відносин України з Чеською Республікою, по яких також не було прийнято ніяких рішень. Таким чином, послідовно та ціленаправлено робота щодо вироблення Концепції українсько-чеських відносин в Україні не проводилася.
Type: Text
Publication type: Тези до статті
URI: https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/6887
Appears in Collections:Наукові публікації кафедри туристичної інфраструктури та сервісуItems in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.