Please use this identifier to cite or link to this item: https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/7681
Title: Особисті та інституційні взаємини інтелігенції Галичини і Закарпаття (1848-1918)
Authors: Світлик, Неля Михайлівна
Keywords: культурна співпраця, взаємини, комунікація, Закарпаття, Галичина, Угорська Русь, українофіли, москвофіли, епістолярна спадщина, публіцистика, русини, інтелігенція
Issue Date: 2010
Citation: Світлик Н. Особисиі та інституційні взаємини інтелігенції Галичини і Закарпаття (1848-1918). - Автореферат дисертації на здобуття науквого ступеня кандидата історичних наук. - Ужгород, 2010. - 24 с.
Abstract: В роботі охарактеризовано культурні процеси в Закарпатті і Галичині і вивчено взаємини обабіч Карпат. За основу взято приватні комунікації між тогочасною українською інтелігенцією. Взаємодія між окремими інституціями дається на основі аналізу особистої ініціативи окремих вчених. Культурні взаємини розглядаються на тлі історичних подій і підкреслюється їх роль для розвитку місцевого населення та стимулювання процесу націотворення. Окремі прояви співпраці аналізуються комплексно хоча з різних ідеологічних засад. В дисертаційній роботі вивчаються такі актуальні питання як книгообмін і книготоргівля, культурно-пізнавальні та наукові взаємні поїздки, спільні культурні проекти та надбання, обмін науковим досвідом. Автор розглядає основні шляхи вивчення історії і культури Закарпаття галицькими вченими. У дисертації обґрунтовується, що зусилля вчених-учасників взаємної співпраці не пропали марно, а відкрили шлях до більшого культурного зближення між регіонами України.
Type: Text
Publication type: Автореферат
URI: https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/7681
Appears in Collections:Наукови публікації кафедри Античності, Середньовіччя та історії України домодерної доби

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
Автореферат.doc211.5 kBMicrosoft WordView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.