Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/8388
Назва: ОСНОВНІ ПРИНЦИПИ ЗІСТАВНОГО ВИВЧЕННЯ ФРАЗЕОЛОГІЇ РІЗНИХ МОВ
Автори: Венжинович, Наталія Федорівна
Ключові слова: близько- і віддаленоспоріднені мови, зіставлення фразеологічних одиниць, фразеологічний концепт, компонентний аналіз.
Дата публікації: 2007
Видавництво: Івано – Франківськ, 2007
Бібліографічний опис: Основні принципи зіставного вивчення фразеології різних мов / Наталія Венжинович // Матеріали Всеукр. наук. конф. «Іван Ковалик і сучасне мовознавство (до 100-річчя від дня народження Івана Ковалика)» (Івано-Франківськ, 15-16 травня 2007 р.) // Вісник Прикарпатського національного університету ім. В.Стефаника. Філологія. – Вип.ХV – ХVІІІ. – Івано – Франківськ, 2007. – С. 612–617.
Серія/номер: мовознавство;
Короткий огляд (реферат): Увага статті зосереджена на описі теоретичних засад зіставного фразеологічного аналізу близько- й віддаленоспоріднених мов. Авторка висловлює міркування про те, що зіставлення фразеологічних одиниць повинно здійснюватися комплексно – шляхом вивчення їхніх складників, а саме: наочно-чуттєвих образів, емоційних, культурних та конотативних компонентів і т.ін. У ході зіставного аналізу виявляються помітні відмінності в різних підходах до розгляду фразеологічного концепту. Подається твердження про те, що фразеологізми відображають багатий досвід людини, вони також зберігають уявлення про світ, притаманний певній нації, її історію та культуру. Авторка доходить висновку про те, що фразеологія є не тільки дзеркалом національної культури, вона є дзеркалом, що відображає особливості системної організації мови. Тому компонентний аналіз є найбільш перспективним методом зіставного вивчення фразеології.
Тип: Text
Тип публікації: Стаття
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/8388
Розташовується у зібраннях:Наукові публікації кафедри української мови

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
ВЕНЖИНОВИЧ_ФРАНКІВСЬК_2007.doc95 kBMicrosoft WordПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.