Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/9379
Назва: Бухгалтерські книги середньовіччя (облікові книги та записи знаменитого італійського банку Медічі та інших торгово-банківських компаній)
Інші назви: Бухгалтерські книги середньовіччя (облікові книги та записи знаменитого італійського банку Медічі та інших торгово-банківських компаній)
Автори: Даньків, Йосип Якимович
Остап'юк, Мирослав Ярославович
Ключові слова: Бухгалтерський облік: ІСТОРІЯ, банк, де Медічі, Датіні, торгово-банківські компанії, промислові підприємства, фрагменти облікових книг, баланс, таємна книга, подвійна бухгалтерія, головна книга.
Дата публікації: 16-жов-2015
Видавництво: , Івано-Франківськ: Вид-во ІФНТУГН
Бібліографічний опис: Даньків Й.Я. Бухгалтерські книги середньовіччя (облікові книги та записи знаменитого італійського банку медічі та інших торгово-банківських компаній / Й.Я. Даньків, М.Я. Остап’юк // Сучасний стан, актуальні проблеми та перспективи розвитку обліку, контролю та аналізу: матеріали Міжнародної науково-практичної конференції до 20-річчя кафедри обліку і аудиту ІФНТУГН, Івано-Франківськ: Вид-во ІФНТУГН, 2015. – С. 48-49.
Серія/номер: Тези конференції;
Короткий огляд (реферат): В тезах дається генезис подвійної бухгалтерії на теренах Італії на основі застосування книг Франческо ді Марко Датіні, знаменитого італійського дому Медічі (1395 р.). В період свого найбільшого розквіту банк Медічі мав п’ять відділень в Італії (Мілан, Неаполь, Піза, Рим, Венеція) і три зарубіжних (Авіньйон, Брюгге, Женева). Згодом женевське відділення було переведено в Ліон, і відкрито ще одне відділення в Лондоні. Крім банку, Медічі контролювали три промислових підприємства у Флоренції: дві вовнопрядильні і одну шовкоткацьку майстерні. Кожне відділення не тільки мало свої власні книги, але і вело, як правило, декілька головних книг, які доповнювали одна одну. Ця практика абсолютно не суперечила веденню книг за системою подвійності незалежно від того, застосовувались взаємопов’язані чи контрольні рахунки для з’єднання різних головних книг чи ні. Слід зауважити, що середньовічні баланси не мали систематизованої форми, і статті перераховані в них, в такому ж порядку як вони були подані в головній книзі. Баланси Медічі і Датіні це об’ємні брошури, в яких кошти і зобов’язання перераховуються окремо, як правило, перераховувались першими.
Опис: Тези до конференції.
Тип: Text
Тип публікації: Тези до статті
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/9379
Розташовується у зібраннях:Наукові публікації кафедри обліку і аудиту



Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.