Please use this identifier to cite or link to this item: https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/31401
Title: Геміколектомія при обструктивному раку правої половини ободової кишки
Other Titles: Hemicolectomy in obstructive cancer of the right half of the colon
Гемиколэктомия при обструктивном раке правой половины ободочной кишки
Authors: Дутко, Олександр Олександрович
Русин, Василь Іванович
Чобей, Степан Михайлович
Keywords: ілео-трансверзоанастомоз, рак товстої кишки, кишкова непрохідність, геміколектомія
Issue Date: 7-Oct-2020
Publisher: Art of Medicine
Citation: Геміколектомія при обструктивному раку правої половини ободової кишки / Русин В.І., Чобей С.М., Дутко О.О. // Art of Medicine. – 2020. – № 3(15). – С.144-148.
Abstract: Мета дослідження. Для покращення результатів лікування хворих на обструктивний рак правих відділів товстої кишки розпрацювати та втілити в клінічну практику інвагінаційний ілео-трансверзоанастомоз. Матеріали та методи. У хірургічному відділенні №2 КНП «Обласна клінічна лікарня ім. Андрія Новака» ЗОР за 2015-2019рр. нами проліковано 94 хворих на обструктивний рак правих відділів товстої кишки. У 39 хворих виконана правобічна геміколектомія з двохрядним ілео-трансверзоанастомозом, у 55 – по безконтактній ізолюючій методиці з інвагінаційним ілео-трансверзоанастомозом у нашій модифікації. Результати дослідження. При використанні двохрядного шва у 2 пацієнтів наступила неспроможність анастомозу. При формуванні інвагінаційного ілео-трансверзоанастомозу ускладнень не було. На контрольній фіброколоноскопії інвагінаційна кукса здухвинної кишки перистальтувала у просвіт поперечно-ободової кишки. На іригоскопії рефлюкс-ентериту не було. Отже, можна стверджувати, що інвагінаційні ілео-трансверзоанастомози переймають на себе функцію ілеоцекального клапану. При визначенні меж резекції товстої кишки важливо враховувати локалізацію її сфінктерів. При формуванні анастомозів будь-яка перепона для пересування кишкового вмісту може призвести до підйому внутрішньокишкового тиску, що може зіграти роль в розвитку неспроможності анастомозу. Інвагінаційний анастомоз може створюватись у будь-якому відділі ободової кишки. Висновки. Запропонований нами інвагінаційний однорядний ілео-трансверзоанастомоз надійно відновлює прохідність кишківника, перешкоджає розвитку рефлюкс-ентериту, простий у виконанні і може бути рекомендованим до практичного використання при обструктивному раку ободової кишки.
Description: Посилання на статтю: http://art-of-medicine.ifnmu.edu.ua/index.php/aom/issue/view/15. DOI: https://doi.org/10.21802/artm.2020.3.15.144.
Type: Text
Publication type: Стаття
URI: https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/31401
ISSN: 2521-1455
2523-4250
Appears in Collections:Наукові публікації кафедри хірургічних хвороб

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
Art of Medicine 3 (15) 144-148.pdf2.7 MBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.