Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/31401
Назва: Геміколектомія при обструктивному раку правої половини ободової кишки
Інші назви: Hemicolectomy in obstructive cancer of the right half of the colon
Гемиколэктомия при обструктивном раке правой половины ободочной кишки
Автори: Дутко, Олександр Олександрович
Русин, Василь Іванович
Чобей, Степан Михайлович
Ключові слова: ілео-трансверзоанастомоз, рак товстої кишки, кишкова непрохідність, геміколектомія
Дата публікації: 7-жов-2020
Видавництво: Art of Medicine
Бібліографічний опис: Геміколектомія при обструктивному раку правої половини ободової кишки / Русин В.І., Чобей С.М., Дутко О.О. // Art of Medicine. – 2020. – № 3(15). – С.144-148.
Короткий огляд (реферат): Мета дослідження. Для покращення результатів лікування хворих на обструктивний рак правих відділів товстої кишки розпрацювати та втілити в клінічну практику інвагінаційний ілео-трансверзоанастомоз. Матеріали та методи. У хірургічному відділенні №2 КНП «Обласна клінічна лікарня ім. Андрія Новака» ЗОР за 2015-2019рр. нами проліковано 94 хворих на обструктивний рак правих відділів товстої кишки. У 39 хворих виконана правобічна геміколектомія з двохрядним ілео-трансверзоанастомозом, у 55 – по безконтактній ізолюючій методиці з інвагінаційним ілео-трансверзоанастомозом у нашій модифікації. Результати дослідження. При використанні двохрядного шва у 2 пацієнтів наступила неспроможність анастомозу. При формуванні інвагінаційного ілео-трансверзоанастомозу ускладнень не було. На контрольній фіброколоноскопії інвагінаційна кукса здухвинної кишки перистальтувала у просвіт поперечно-ободової кишки. На іригоскопії рефлюкс-ентериту не було. Отже, можна стверджувати, що інвагінаційні ілео-трансверзоанастомози переймають на себе функцію ілеоцекального клапану. При визначенні меж резекції товстої кишки важливо враховувати локалізацію її сфінктерів. При формуванні анастомозів будь-яка перепона для пересування кишкового вмісту може призвести до підйому внутрішньокишкового тиску, що може зіграти роль в розвитку неспроможності анастомозу. Інвагінаційний анастомоз може створюватись у будь-якому відділі ободової кишки. Висновки. Запропонований нами інвагінаційний однорядний ілео-трансверзоанастомоз надійно відновлює прохідність кишківника, перешкоджає розвитку рефлюкс-ентериту, простий у виконанні і може бути рекомендованим до практичного використання при обструктивному раку ободової кишки.
Опис: Посилання на статтю: http://art-of-medicine.ifnmu.edu.ua/index.php/aom/issue/view/15. DOI: https://doi.org/10.21802/artm.2020.3.15.144.
Тип: Text
Тип публікації: Стаття
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/31401
ISSN: 2521-1455
2523-4250
Розташовується у зібраннях:Наукові публікації кафедри хірургічних хвороб

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Art of Medicine 3 (15) 144-148.pdf2.7 MBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.