Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/50423
Назва: Перспективи впровадження змішаного навчання у ЗВО
Автори: Антонюк, Лариса
Михайлюк, Галина
Боднар, Олеся Михайлівна
Ключові слова: Педагогіка, змішане навчання, освітній процес, викладач, здобувач вищої освіти, ЗВО
Дата публікації: 2022
Видавництво: Видавничий дім «Гельветика»
Бібліографічний опис: Перспективи впровадження змішаного навчання у ЗВО // Актуальні питання гуманітарних наук: міжвузівський збірник наукових праць молодих вчених Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка / [редактори-упорядники М. Пантюк, А. Душний, В. Ільницький, І. Зимомря]. – Дрогобич : Видавничий дім «Гельветика», 2022. – Вип. 58. Том 1. – 368 с.
Короткий огляд (реферат): Дослідження присвячено висвітленню ключових особливостей та перспектив впровадження змішаного навчання у ЗВО. Виявлено, що для українських ЗВО сьогодні найбільше підходить змішана модель навчання, яка поєднує технології системи дистанційного навчання з традиційними системами. Визначено, що основною особливістю освітньої технології змішаного навчання є гармонійне поєднання аудиторного та дистанційного навчання під час занять чи в процесі вивчення дисциплін, що забезпечує організований та ефективний процес підвищення рівня знань здобувачів вищої освіти. Виявлено, що технологія змішаного навчання дозволяє систематично використовувати електронні навчальні матеріали та забезпечує комунікацію між учасниками освіт нього процесу. Охарактеризовано такі моделі змішаного навчання, які можуть бути реалізовані в інформацій но-освітньому середовищі ЗВО, як Face-to-Face Model, Rotation Model, Flex Model, Online Lab, Self-Blend Model, Online Driver Model. Визначено ключові компетенції, якими повинні володіти викладачі у ході реалізації змішаного навчання у ЗВО. Встановлено, що у змішаному освітньому процесі розширюються освітні, пізнавальні та дослідницькі можливості здобувачів вищої освіти, відбувається інтерактивна взаємодія викладачів і здобувачів вищої освіти. Визначено,що змішані форми навчання висувають високі вимоги до професіоналізму викладачів і зміщують акцент із традиційної організації освітнього процесу та адміністративної роботи на роботу з база ми даних та індивідуальний супровід здобувачів вищої освіти і системне та комплексне вдосконалення освітніх програм. Визначено, що одним із ключових напрямів модернізації всієї освітньої галузі може стати розвиток змішаної освіти, яка поєднує в собі переваги традиційної та інтерактивної освіти. Виявлено, що важливим аспектом змішаного навчання є розрізнення навчального матеріалу, що вивчається в аудиторії, та навчального матеріалу, що вивчається в електронному інформаційно-освітньому середовищі.
Тип: Text
Тип публікації: Стаття
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/50423
Розташовується у зібраннях:Наукові публікації кафедри німецької філології

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Антонюк Л., Михайлюк Г., Боднар О..pdf406.43 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.