Please use this identifier to cite or link to this item: https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/6796
Title: ВПЛИВ АЕРОБНИХ ФІЗИЧНИХ НАВАНТАЖЕНЬ НА ПОКАЗНИКИ ПРАЦЕЗДАТНОСТІ ТА УСПІШНОСТІ СТУДЕНТІВ
Other Titles: The impact on aerobic physical activity indicators performance and student achievement
Authors: Товт, Валерій Адальбертович
Сивохоп, Едуард Миколайович
Маріонда, Іван Іванович
Keywords: Вплив аеробних фізичних навантажень на показники працездатності та успішності студентів. Ключові слова: фізична і розумова працездатність, фізичне виховання, студенти, рухова активність, низький рівень, фізичний стан.
Issue Date: 2015
Publisher: Видавництво НПУ імені М.П Драгоманова
Citation: Товт В.А. Вплив аеробних фізичних навантажень на показники працездатності та успішності студентів / Товт, В.А., Сивохоп, Е.М., Маріонда, І.І. // Науковий часопис національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова. Серія: 15. – 2015. – Випуск 5 К(61) – С. 249–252.
Series/Report no.: Науковий часопис НПУ імені М.П. Драгоманова;Випуск 5 К(61)’ 2015
Abstract: . Працездатність та успішність студентів є важливими чинниками результативності навчального процесу. В умовах гіподинамічного характеру життєдіяльності студентів одним із шляхів збереження їхньої працездатності та успішності є аеробне фізичне навантаження, яке компенсує недостатню рухову активність. Метою дослідження є вивчення впливу аеробних фізичних навантажень на показники працездатності та успішності студентів. Визначено, що динаміка показників тижневого фізичного навантаження у студентів чоловічої і жіночої статі відрізняється. Сумарний об’єм фізичної роботи за тиждень у чоловіків більший. Не виявлено впливу фізичної витривалості на успішність студентів чоловічої та жіночої статі, але підтверджено позитивний вплив регулярних занять на показники їх працездатності. Так, показник самооцінки працездатності у чоловіків до завершення експерименту зріс з 3,1±0,1 до 3,4±0,1, відповідно у жінок - 3,1±0,1 до 3,4±0,1 (Р< 0,5). Таким чином при однаковому об’ємі та інтенсивності аеробного навантаження у процесі занять з фізичного виховання у студентів чоловічої та жіночої статі витривалість розвивається краще, якщо використовуються для цього не тільки нормативні бігові вправи на витривалість, але й ациклічні вправи: елементи рухливих ігор та силові вправи з малим опором.
Description: Основна стаття
Type: Text
Publication type: Стаття
URI: https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/6796
Appears in Collections:Наукові публікації кафедри фізичного виховання

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
Стаття.docx21.32 kBMicrosoft Word XMLView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.