Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/22726
Назва: Правова природа і проблеми застосування договорів дольової (пайової) участі
Автори: Романченко, А.А.
Дата публікації: 2010
Видавництво: ТОВ Інформаційно-видавниче агенство "ІВА"
Бібліографічний опис: Правова природа і проблеми застосування договорів дольової (пайової) участі [Текст] / А. А. Романченко // Закарпатські правові читання : мат. ІІ Всеукраїнської наук.-практ. конф. молодих вчених та студентів (29-30 квітня 2010 року, м. Ужгород) : у 2-х томах / ред.кол.: Ф.Г. Ващук, Ю.Л. Бошицький, В.В. Росул, М.М. Полюжин, П.А. Трачук, Х.М. Олексик, В.М. Попович, Г.Г. Динис, М.В. Савчин, А.М. Ухаль, О.М. Ващук, П.П. Черевко, Ю.Ю. Бортейчук, В.Б. Дацюк. – Ужгород : ЗакДУ, 2010. – Т. 2. – С. 162–164. – Бібліогр.: с.163–164 (5 назв).
Короткий огляд (реферат): Правова природа договорів про дольову участь на жаль грунтовно не вивчена, а відсутність їх спеціального правового регулювання породжує численні проблеми на практиці. Останні зміни у законодавстві взагалі унеможливили застосування цього виду договорів. Проте, на нашу думку, у цивільному праві існує необхідність застосування цього виду договорів. Вона пов’язана із тим, що договір дольової (пайової) участі є одним з найбільш вигідних механізмів по залученню коштів, крім того він забезпечує досить просте та водночас надійне оформлення прав на нерухомість. Даний договір виступає досить дієвим механізмом по залученю коштів у громадян при будівництві житла. Всі зловживання, пов’язані із застосуванням цього договору на практиці були пов’язані із практично повною відсутністю його правової регламентації. Саме тому, враховуючи позитивний зарубіжний досвід, пропонуємо не відмовлятися від конструкції договору дольової участі, а навпаки детально законодавчо закріпити його поняття, істотні умови тощо шляхом прийняття окремого законодавчого акту. Неохідність існування договорів дольової (пайової) участі також пов’язана із тим, що вони можуть укладатися не лише у сфері будівництва, а також у сфері землекористування, у розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міст тощо.
Тип: Text
Тип публікації: Стаття
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/22726
Розташовується у зібраннях:Закарпатські правові читання Том 2 2010



Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.